Přeskočit na obsah

Nejlevnější řady Nokií budou jako výchozí používat internetový prohlížeč Opera Mini

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Americký gigant Microsoft a norská firma Opera se dohodli, že nejlevnější chytré telefony od Nokie budou jako výchozí prohlížeč používat Operu Mini. Řady Asha, Series 30+ a Series 40, kterých se to týká, jsou oblíbené především v rozvojových zemích, kde mají zajímavé zastoupení na trhu s možností dále růst.

Nová zařízení se budou prodávat už s předinstalovanou Operou Mini, uživatelé stávajících pak budou vyzvání k aktualizace, která tento prohlížeč jako výchozí nastaví i případně doinstaluje. Tuto verzi prohlížeče Opera ve světě používá asi 250 milionů lidí, z toho asi 100 milionů na Androidu.

„Je to skvělá příležitost rozšířit výhody Opery Mini k dalším milionům spotřebitelů na našich klíčových trzích. Na nich jsou ještě obrovská množství lidí, kteří nepřešli ke smartphonům, ale Opera Mini jim je právě teď může poskytnout s úžasnými surfovacími možnostmi,“ těšil se generální ředitel společnosti Opera Lars Boilesen.

Zdroje[editovat]

  • BOŘÁNEK, Roman. Microsoft nasadí Operu na nejlevnějších Nokiích. root.cz [online]. 2014-08-22 [cit. 2014-08-22]. Dostupné z: [1]. ISSN 1212-8309.
  • RUSSELL, Jon. Microsoft will make Opera Mini the default browser on its low-end phones. thenextweb.com [online]. 2014-08-21 [cit. 2014-08-22]. Dostupné z: [2]. (anglicky)