Přeskočit na obsah

Nejvyšší věž z lega postavili v Torontu

Z Wikizpráv
Nejvyšší věž z lega

Pátek 24. srpna 2007

Kanadské město Toronto se chlubí novým zápisem do Guinnessovy knihy rekordů. Ve středu tu dokončili nejvyšší věž ze stavebnice Lego na světě. Měří 29,3 metru.

Dokončení o dva dny odložil silný vítr, který dělal potíže s provozem jeřábu, z něhož se upevňovaly další fragmenty stavby na vrchol.

Na stavbu dohlíželi profesionální stavebníci z lega Per Knudsen a Erik Therkelsen, stavbu samotnou ale pomáhali vytvořit návštěvníci Kanadské národní výstavy, která na výstavišti CNE právě probíhá. „Líbí se nám, že se naši návštěvníci mohou aktivně účastnit překonávání světového rekordu. Kanadskou národní výstavu jen nenavštívíte, tu zažijete – a co může být lepší zážitek než vlastní příspěvek na vybudování nejvyšší světové věže z lega,“ položil řečnickou otázku generální manažer CNE David Bednar.

Zdroje[editovat]

  • ABEL, Kris. World's Tallest LEGO Tower Sets Record In Toronto. CTV News [online]. 2007-08-24 [cit. 2012-05-16]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Nine-storey building rises in Toronto, made of Lego bricks. Sootoday.com [online]. 2007-08-01 [cit. 2012-05-16]. Dostupné z: [2]. (anglicky)