Přeskočit na obsah

Neznámý anonym narušil na tři hodiny festival Slánský tuplák

Z Wikizpráv

Sobota

Masarykovo náměstí ve Slaném (ilustrační foto)

Evakuaci a tříhodinové nasazení policejních pyrotechniků, ale také přerušení kulturního programu a znechucení mnoha lidí způsobil neznámý anonym, který oznámil uložení výbušného zařízení na Masarykově náměstí ve Slaném, kde právě probíhal festival Slánský tuplák.

Festival začal nedlouho před půl třetí odpoledne, ale už před třetí hodinou muzikanty střídali policisté. Postupně tak diváci přišli o plánovaná vystoupení Kapišta, Anopheles a Jaksi Taksi. Až po šesté hodině bylo náměstí znovu zpřístupněno veřejnosti. Vrcholem festivalu má být večerní koncert skupiny Wanastowi Wjeci revival, Ilony Csákové a závěrečný ohňostroj.

Pořadatel festivalu Josef Paulík neskrýval hluboké zklamání nad takovou lidskou záští: „Přestože řada lidí čeká, až bude prohledávání náměstí a nejbližšího okolí ukončeno, někteří odejdou a už se na akci ani večer nevrátí. Bohužel, je to tak, že to takhle dokáže někdo všem lidem pokazit na co se připravujeme celý rok,“ řekl ještě před znovuotevřením náměstí Paulík, který je majitelem slánského pivovaru, oficiálního organizátora Tupláku.

Škodu utrpěli i stánkaři, kteří rovněž museli svá místa opustit. Evakuace se dohromady týkala asi tisíce lidí. Prohledávala se i další dvě slánská náměstí.

Pokud policie dokáže pachatele odhalit, nevyjde ze všeho jednoduše. Kromě náhrady škody a nákladů na policejní operaci mu hrozí i obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.

Zdroje[editovat]

  • Slánský tuplák překazil anonym s bombou. Kladenský deník [online]. 2014-06-21 [cit. 2014-06-21]. Dostupné z: [1].
  • Program festivalu ve formátu PNG