Nováček z Razgradu vyhrál bulharský fotbalový double

Z Wikizpráv
Stadion Ludogorce Razgrad

Středa

Po vítězství v poháru se fotbalisté Ludogorce Razgrad dočkali hned ve své první sezóně v bulharské lize. O zisku titulu navíc rozhodli v posledním kole ve vzájemném zápase o titul, ve kterém porazili mnohem slavnější CSKA Sofie 1:0.

Jediný gól zápasu dal už v úvodu z přímého kopu Miroslav Ivanov. CSKA dvakrát trefil tyč, zásluhou Plamena Kračunova a Njonga Prisa, zápas zkomplikovala také dvě vyloučení, nejprve na straně sofijských musel ze hry Angel Grančov, po přestávce ho ale napodobil Svetoslav Djakov.

V posledních minutách zachránil Ludogorec jeho srbský brankář Uroš Golubović, který skvěle zastavil příležitost Júniora Moraese. Náhradníkem Goluboviće v Ludogorci je český brankář Radek Petr.

Ludogorec Razgrad byl založen až v roce 2001, v této sezóně poprvé hrál první ligu. Ve finále poháru porazil Lokomotiv Plovdiv 2:1. Rozmach klubu nastal od doby, kdy do jeho čela nastoupil podnikatel Kiril Domusčiev.

Zdroje[editovat]

  • GEORGIEV, Stoyan. Ludogorets celebrate maiden Bulgarian title. UEFA.com [online]. 2012-05-23 [cit. 2012-05-24]. Dostupné z: [1]. (anglicky)