Přeskočit na obsah

O Jílovské zlato 2009

Z Wikizpráv

Neděle

Ve stínu Obamovy návštěvy v Praze leží kulturní život. A tak policejní hlídka strážila i budovu Karlínského Spektra, které celý víkend žije životem dávných staletí.

Již od sobotního rána se prostory domu dětí a mládeže plnily soubory historického tance, připravujícími se na odpolední zápolení – od 13. hodiny zde proběhl již 4. ročník celostátní soutěže v historických a historicko-scénických tancích, nazvaný O Jílovské zlato. Vítězem kategorie dvorská gotika se stal soubor Alla Danza, v kategorii renesance–rekonstrukce soubor Rond a v kategorii tance z lidového prostředí se o 1. a 2. místo podělily soubory Impudici a Rond. Kategorie renesance–scénické variace nemohla být hodnocena, neboť do této kategorie se přihlásil jen jediný soubor, Saltum Dare, který se tak musel spokojit alespoň s čestným uznáním. Kromě cen a diplomů ale každý ze zúčastněných souborů obdržel od pořadatelů ještě sladkou odměnu ve formě ovocného dortu.

Soutěží ale sobota v Karlínském spektru nekončila – od 19 do 23 hodiny zde proběhl taneční večírek, kterého se mohla účastnit i široká veřejnost. Každý z přítomných předních pedagogů přispěl něčím ze svého umění.

Po fyzicky rozpohybované sobotě stráví většina účastníků dnešní neděli již vsedě. Za několik okamžiků, od 10. hodiny, zde začíná konference o historických tancích.

Zdroje[editovat]

Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Kychot (diskuse, příspěvky) podle vlastního zážitku, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.