Obyvatelé Drahotuš uspěli a názvy jejich ulic se změní podruhé za měsíc a půl

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Náměstí v Drahotuších

Pondělí

Jména tří ulic v Drahotuších, městské části Hranic, se v krátké době podruhé změnila. Jde o ulice s novými názvy K nádraží, Jana Nerudy a Miroslava Tyrše. Jejich obyvatelům se totiž nelíbily názvy s římskou dvojkou a v peticích požadovali jejich přejmenování.

Původně se ulice jmenovaly Nádražní, Nerudova a Tyršova. Kvůli změně zákona ale nesmí mít žádné dvě ulice v jedné obci stejný název, přitom v Hranicích už ulice s tímto názvem existují. Na konci března tak zastupitelstvo Drahotuš rozhodlo, že se ke všem těmto názvům připojí k rozlišení římská dvojka. Týkalo se to také ulic Svatoplukovy, Boženy Němcové a V Poli. Pod nesouhlasnými peticemi s novými návrhy se ale objevilo na 300 podpisů. V Drahotuších žije necelých 1,5 tisíce lidí.

Přejmenována je nově i ulice V Poli, tedy pozdější V Poli II, která jako jediná dostala zcela odlišné jméno. Nově se jí bude říkat Nová štreka. Zastupitelé schválili změny bez námitek všemi hlasy.

Část drahotušských obyvatel si teď musí vyměnit občanské průkazy. Zatímco po první změně je úředníci varovali, ať s výměnou dokladů počkají, tentokrát by vše mělo být definitivní.

Zdroje[editovat]

  • MAŠLAŇ, Pavel. V Drahotuších se opět mění názvy ulic, obyvatelé uspěli s peticemi. Impuls [online]. 2012-05-07 [cit. 2012-05-07]. Dostupné z: [1].