Ocelárny ArcelorMittal měly na konci roku 2011 miliardové ztráty

Z Wikizpráv

Úterý

Ocelárny v rumunském Galaţi, jeden podniků holdingu ArcelorMittal

Ztráta milion dolarů (zhruba 19 miliard korun) za poslední čtvrtletí roku 2011 zklamala investory do hutnického holdingu ArcelorMittal. Celoroční zisk holdingu za rok 2011 představuje 2,26 miliardy dolarů (43 miliard korun), je ale nižší o 0,7 miliardy dolarů (12,5 miliardy korun) než v předchozím roce. Společnost navíc varovala, že i první pololetí roku 2012 nepřinese dobré výsledky. Na vině jsou především hospodářské problémy eurozóny a jihovýchodní Asie.

„Situace v Evropě zůstává živou obavou. Ale navzdory pokračující nejistotě na jejím trhu vidíme oproti čtvrtému čtvrtletí (roku 2011) zlepšení důvěry,“ řekl výkonný ředitel Lakšmí Mittal.

Holdingu se naopak daří snižovat míru zadlužení, takže je jeho celková ekonomická situace stabilní a bankami pozitivně hodnocená.

Do holdingu ArcelorMittal patří i firma ArcelorMittal Ostrava, provozující někdejší ostravskou Novou huť, která je největším zaměstnavatelem v moravskoslezském regionu.

Zdroje[editovat]

  • ArcelorMittal Warns of Tough Six Months. The Wall Street Journal [online]. 2012-02-07 [cit. 2012-02-07]. Dostupné z: [1]. (anglicky)