Ochranka kanadských aerolinek selhala: Mladý muž nastoupil s maskou starce

Z Wikizpráv

Sobota

Letiště v Hongkongu, odkud odstartoval do Kanady falešný stařec

Neuvěřitelný případ falešné identity. Tak popisují kanadské úřady případ, ke kterému došlo na palubě letadla společnosti Air Canada z Hongkongu do Vancouveru. Cestující nastoupil do letadla s maskou bělošského starce, a když ji na toaletě letadla odložil, byl z něho Asiat ve věku něco málo přes 20 let. Informace se objevila v kanadském bezpečnostním oběžníku.

Ministr pro veřejnou bezpečnost Vic Toews označil incident za „velmi znepokojující“.

Cestujícího, jehož jméno ani národnost nebyly zveřejněny, po přistání zadržela policie. Muž vzápětí požádal o status uprchlíka.

Při vstupu na palubu se pravděpodobně prokázal palubní vstupenkou, získanou od 55letého Američana, pravděpodobného komplice, a kreditní kartou Air Canada Aeroplan, přičemž ani jeden z těchto dokladů nenese informaci o věku cestujícího. V Hongkongu je před nástupem na mezinárodní let nezbytná i pasová kontrola, ale úřady dosud nevědí, zda se Asiatovi nepodařilo této povinnosti vyhnout.

Muž všechny zmátl nejen maskou, ale také zvládnutím pohybů starého muže. Posádka nicméně před odmaskováním zaregistrovala, že měl nezvykle mladé ruce, které neodpovídaly jeho vrásčité tváři.

Zdroje[editovat]

  • GOLDMAN, Russell. Young Man Boards Air Canada Jet in 'Unbelievable' Disguise. ABC News [online]. 2010-11-06 [cit. 2010-11-06]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • MOORE, Oliver. Disguised passenger’s security breach ‘very troubling,’ public safety minister says. The Globe and Mail [online]. 2010-11-06 [cit. 2010-11-06]. Dostupné z: [2]. (anglicky)
  • KELLY, Cathal. Man’s disguise expertly made, but performance key to deception. The Star [online]. 2010-11-06 [cit. 2010-11-06]. Dostupné z: [3]. (anglicky)