Přeskočit na obsah

Oliver s Boltem ozdobili pařížskou Diamantovou ligu

Z Wikizpráv
David Oliver v roce 2008

Pátek

Americký překážkář David Oliver vyhrál při absenci světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby závod na 110 metrů překážek na mítinku Areva v Paříži. Ten byl dalším dílem atletické Diamantové ligy. Oliver měl na trati problémy s překážkami a cílem proklopýtal, ale všechno bylo dané jeho enormní rychlostí, díky které jako teprve třetí atlet historie zaznamenal na této trati čas, který začíná číslicemi 12,8. Jeho výsledek byl 12,89 sekundy, o čtvrt sekundy rychlejší než u druhého Ryana Wilsona také z USA.

Stovka svedla dvě jamajské legendy Asafu Powella a Usaina Bolta. Lépe odstartoval Powell, ale v druhé polovině trati už znovu jen sledoval Boltova záda. Světový rekordman s volnějším doběhem dosáhl času 9,84 sekundy, což byl nový rekord mítinku na stadionu Stade de France. Powell byl druhý za 9,91 a na třetím místě je doplnil další jejich krajan Yohan Blake v osobním rekordu 9,95.

Na mítinku se představili i dva čeští atleti, ale v Diamantové lize nebodovali. Michal Balner o tyči překonal 560 centimetrů a skončil pátý. Neuspěla diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová, která skončila hodem dlouhým 59,36 m až na osmém místě.

Zdroje

[editovat]