Olympijští vítězové Virtueová a Moir nedokončili mistrovství čtyř kontinentů

Z Wikizpráv

Pátek

Tessa Virtueová a Scott Moir v roce 2010

Přestože vedli po krátkém tanci, kanadští olympijští vítězové a mistři světa Tessa Virtueová a Scott Moir odstoupili v průběhu volného tance z mistrovství čtyř kontinentů v krasobruslení, které se koná v Tchaj-peji. Důvodem byly obavy z obnovení zranění partnerky. Vítězi se tak stali jejich tradiční rivalové Meryl Davisová a Charlie White ze Spojených států. Druhé místo patří americkým sourozencům Maie a Alexovi Shibutaniovým a třetí kanadské dvojici Vanessa Croneová a Paul Poirier.

Virtueová s Moirem celou letošní sezónu kvůli zdravotním problémům nezávodí. Po seriálu Grand Prix vynechali i mistrovství Kanady a první soutěžní tanec absolvovali až na Tchaj-wanu. V průběhu zvedačky ale Virtueová pocítila svalovou bolest a rozhodla se z obav před obnovením zranění dál nepokračovat. „V tréninku ještě stále někdy cítí nepříjemný pocit. A i když tady cítila tah ve stehenním svalu, nastoupila ke krátkému tanci. Ve volném tanci ale cítila ještě větší zatuhlost a v tu chvíli usoudila, že by nemohla dokončit celý program,“ vysvětlil zástupce kanadského krasobruslařského svazu Skate Canada Michael Slipchuk.

Soutěž sportovních dvojic vyhráli Číňani Pchangová a Tchung. Mezi muži je po krátkém programu na čele největší favorit, Japonec Daisuke Takahaši.

Mistrovství čtyř kontinentů je soutěž pro krasobruslaře ze zbytku světa mimo Evropy.

Zdroje[editovat]

  • Qing Pang/Jian Tong (CHN) claim the Pairs title. ISU [online]. 2011-02-18 [cit. 2011-02-18]. Dostupné z: [1]. (anglicky)