Opilý řidič zabil v Moskvě sedm lidí

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Sobota

Autobusová zastávka v Moskvě (ilustrační foto)

Nehodu s tragickými následky způsobil dnes na západě Moskvy opilý řidič. Nezvládl řízení svého vozidla, vjel s ním na autobusovou zastávku a tam srazil deset lidí. Sedm z nich zemřelo, tři jsou zranění. Pachatele zadrželi a předali policii.

K nehodě došlo na Minské ulici na zastávce Kamennaja plotina. „Mezi mrtvými jsou tři chlapci a čtyři dívky, všechno děti,“ tvrdí svědkové. Na zastávce bylo mnoho lidí, kteří čekali na autobus, jenž měl právě dorazit. Vybavení zastávky bylo při nárazu zdemolováno a odsunuto na 20 metrů daleko od původního místa.

Podle webu Life News byl za volantem 30letý Alexandr Maximov. Nehodu přežil bez zranění stejně jako jeho spolujezdkyně. Agentura RIA Novosti uvádí, že vůz při nehodě jel rychlostí kolem 220 kilometrů za hodinu.

V červenci 27letá Moskvanka na venkově nezvládla pod vlivem alkoholu jízdu svým Land Roverem a zabila pět lidí včetně jednoho dítěte.

Minská ulice se nachází na Vorobjevých horách nedaleko hlavní budovy Lomonosovovy univerzity.

Zdroje[editovat]

  • Водитель в Москве сбил десять человек. Dni.ru [online]. 2012-09-22 [cit. 2012-09-22]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Все семеро погибших в ДТП на западе Москвы - подростки. RSN [online]. 2012-09-22 [cit. 2012-09-22]. Dostupné z: [2]. (rusky)