Ostravská zoo plánuje nové expozice

Z Wikizpráv

Neděle

Zoologická zahrada Ostrava

Zoologická zahrada Ostrava plánuje v příštím roce rozsáhlé investice, díky kterým by měly být postaveny výběhy tygrů, safari, expozice tučňáků a tuleňů, ale i nová administrativní budova a vstup do zoo. Žádost o dotaci ve výši přesahující jedenáct milionů korun minulý týden podpořila rada města Ostravy, které je zřizovatelem zahrady.

Výběhy pro tygry budou nově postaveny v lesním prostředí. Jejich plocha bude téměř 4500 m². Pro srovnání, současné výběhy jsou desetkrát menší. Tygři navíc budou mít k dispozici malou vodní plochu, zatímco pro návštěvníky budou připravena vyhlídková místa. Expozice tučňáků a tuleňů nahradí starý medvědinec uprostřed zoo. Safari bude vybudováno v dosud nepoužívané části Stromovky a lidé sem bude dopravovat vláček. Na vybudování safari už jsou dokonce zajištěny peníze, je totiž zahrnuto do Integrovaného plánu města.

Velkou investiční akcí je rovněž výstavba nového medvědince, která má stát cca padesát milionů korun. Nový výběh medvědů bude stát v sousedství pavilonu slonů a kromě medvědů v něm naleznou domov také hulmani a další zvířata. Stavba by měla být dokončena koncem roku 2009 či na jaře roku 2010. V současné době získala zoo dvacetimilionovou dotaci z ostravského rozpočtu a je velká naděje na to, že zbývající peníze budou uvolněny již příští rok.

Kromě nově připravovaných projektů v roce 2009 doběhnou i některé probíhající. Bude tak otevřen pavilon Malá Amazonie ve vstupních prostorech střediska pro kontakt s veřejností. Kromě expozic papoušků zde návštěvníci uvidí např. drápkaté opičky. Expozice má ve výsledku připomínat jihoamerický prales. Cena rekonstrukce je dva miliony korun.

Zdroje[editovat]

  • HAVLÍČKOVÁ, Iva. Ostravská zoo připravuje safari i nový výběh tučňáků. Moravskoslezský deník [online]. 2008-12-03 [cit. 2008-12-07]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]