Přeskočit na obsah

Příznivci Trumpa zaútočili na Kapitol Spojených států amerických, kde probíhalo zasedání kongresu k prezidentským volbám

Z Wikizpráv

Středa

Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa zaútočili na Kapitol Spojených států amerických, kde právě probíhalo jednání obou komor kongresu k průběhu a výsledkům amerických prezidentských voleb z podzimu 2020. Jednání muselo být přerušeno, neboť demonstranti pronikli do jednacích sálů. Během útoku zemřeli 4 lidé. Po nucené několika hodinové přestávce nakonec kongres potvrdil Joea Bidena jako vítěze prezidentských voleb.

Ve středu ráno se demonstranti sešli na plánované akci „Zachraňte Ameriku“ (anglicky Save America) v parku Ellipse, kde k nim mimo jiné promluvil i prezident Donald Trump, který demonstrující vyzval, aby šli demonstrovat k budově Kapitolu, kde o volbách jednal kongres. Demonstrace se však zvrhla v útok na budovu, protestující vnikli do jednacích místností, které musely být narychlo evakuovány. Během útoku na Kapitol zemřeli 4 lidé a několik, včetně policistů, jich bylo zraněno. Policie kvůli útoku zatkla celkem 52 osob.

Galerie[editovat]

Zdroje[editovat]

K vytvoření této zprávy byly použity informace z článku Útok na Kapitol Spojených států amerických 2021 na Wikipedii.

  • Kongres potvrdil Bidenovo vítězství, Trump slíbil předání moci. Při útoku na Kapitol zemřeli čtyři lidé. iHned.cz [online]. 2021-01-06 [cit. 2021-01-07]. Dostupné z: [1].

Externí odkazy[editovat]