Přeskočit na obsah

Při střelbě nedaleko Atlanty zemřelo osm lidí

Z Wikizpráv

Úterý

Atlanta

Při střelbě v Atlantě zemřelo osm lidí. Pachatel střílel v kosmetických a masážních salonech a oběťmi jsou převážně ženy asijského původu.

Pachatel začal střílet kolem 17:00 místního času v masážním salonu ve městě Acworth, v němž postřelil pět lidí. Dva zemřeli na místě a další dva zemřeli po převozu do nemocnice.

Přibližně o 50 minut později přijela policie salonu krásy na severovýchodě Atlanty, v němž bylo nahlášeno vloupání. Šéf místního policejního sboru potvrdil, že na místě strážnici našli tři zastřelené ženy. Při prohledávání místa činu byla nahlášena střelba v dalším masážním salonu, který leží naproti přes ulici. V něm policisté našli jednu mrtvou ženu.

Dle agentury Reuters bylo mezi mrtvými šest žen asijského původu. Ministerstvo zahraničí Jižní Koreje vydalo prohlášení, v němž potvrdila, že čtyři z obětí jsou ženy s korejskými předky.

Policie podezírá 21letého Roberta Aarona Longa, kterého zadrželi asi 240 kilometrů jižně od Atlanty. Bezpečnostní kamery jej zachytily, jak přijíždí k masážnímu salonu v Acworthu jen několik minut před střelbou. Následně také uvedla, že se objevil i na záznamech pořízených krátce před útoky v salonech v Atlantě.

Zdroje

[editovat]
  • Při třech útocích na masážní salony u Atlanty zemřelo osm lidí. ČT24 [online]. 2021-03-17 [cit. 2021-03-17]. Dostupné z: [1].
  • Při střelbě v kosmetických salonech u Atlanty zemřelo nejméně osm lidí. Policie zadržela 21letého muže. iROZHLAS [online]. 2021-03-17 [cit. 2021-03-17]. Dostupné z: [2]. ¨
  • Útočník střílel v masážních salonech v Atlantě, oběti jsou hlavně asijské ženy. Seznam Zprávy [online]. 2021-03-17 [cit. 2021-03-17]. Dostupné z: [3].