Přeskočit na obsah

Papež navštívil Benin

Z Wikizpráv

Neděle

Benedikt XVI. na zářijové návštěvě Německa

Papež Benedikt XVI. dnes sloužil mši před desítkami tisíc věřících v největším městě Beninu Cotonou. Více než 30 tisíc příslušníků římskokatolické církve, z nichž mnozí byli oblečeni v pestrých šatech a z radosti tančili, se sešlo na tamním stadionu. Pro papeže to byl poslední bod třídenní návštěvy v této západoafrické zemi.

V sobotu papež podepsal dokument, který shrnuje doporučení pro africké církevní hodnostáře, týkající se největších problémů kontinentu, v čele s konflikty, chudobou a korupcí. Benedikt XVI. také vyzval vůdce afrických národů, aby nebrali svým lidem naději.

Pokud jde o korupci a principy dobré vlády, Benedikt XVI. řekl politikům i církevním hodnostářům na setkání v prezidentském paláci, aby neodřezávali lidi „od budoucnosti ničením jejich přítomnosti“.

Navzdory tomu, že v Beninu přežívá silná tradice přírodních náboženství, v posledních letech christianizace pokročila na 30 procent populace.

Pro Benedikta XVI. to byla druhá návštěva Afriky. V roce 2009 cestoval po Kamerunu a Angole. Tehdy vyvolal kontroverze, když na palubě svého letadla řekl novinářům, že kondomy v Africe podporují šíření problému AIDS. Od té doby od tohoto postoje ustoupil a během letošní návštěvy se otázce užívání kondomů zcela vyhnul.

Zdroje[editovat]