Papež se při Urbi et orbi zaměřil hlavně na utrpení dětí

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Papež František při návštěvě Jižní Koreje v létě 2014

Papež František pronesl na Hod boží vánoční v pravé poledne v rámci Urbi et orbi proslov k celému světu. Obsah požehnání městu a světu byl hlavně zaměřeno na utrpení dětí.

Světové problémy[editovat]

František nejprve zaměřil svoji pozornost na neutichající krizi v Sýrii a Iráku a zmínil problémy uprchlíků z těchto zemí. Neopomenul na celý Blízký východ s prosbou za mír pro tuto oblast.

Následně obrátil svoji pozornost k ukrajinské krizi s doufáním v brzké vyřešení všech problémů. Poté se věnoval Africe, vzpomenul na oběti eboly a zmínil nejvíce zasažené země, čili Nigérii, Sierru Leone a Libérii. Též nezapomenul na neustále trvající problém, kterým je obchod s lidmi. Zmínil se i o stovce dětí zabitých tálibanci v Pákistánu.

Trpící děti[editovat]

Ke konci řeči mluvil o Ježíši. Vykreslil ho jako malé dítě trpící spolu s dětmi, které jakýmkoli způsobem strádají, jsou zabíjeny nebo bombardovány. A prosil o nápravu všech novodobých herodů, kteří jim způsobují bolest.

Na konec kázání popřál Kristův pokoj všem pronásledovaným a trpícím.

Slavnostní Urbi et orbi zakončil požehnáním celému světu.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Cepice (diskuse, příspěvky) podle přímého přenosu na ČT2, který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.