Přeskočit na obsah

Paroubek chce od Zemana pomoc při svrhávání Topolánkovy vlády

Z Wikizpráv

Neděle

Význam Miloše Zemana zase roste, na pomoc ho volá jeho nástupce Paroubek

Ve středu čeká české poslance hlasování o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Mirka Topolánka. Předchozí tři pokusy socialistů o svržení kabinetu neuspěly, i kvůli poslancům zvoleným za ČSSD, ale podporujícím vládu. Nyní předseda ČSSD Jiří Paroubek vyzval ke spolupráci svého předchůdce Miloš Zeman.

Paroubek požádal Zemana, aby se vrátil do strany a aby tak pomohl přimět dvojici poslanců Miloše Melčáka a Michala Pohanku, aby hlasovali proti vládě. Paroubek se domnívá, že Zemanův názor by mohl oba přesvědčit. Řekl to v rozhovoru pro Český rozhlas. Zeman ale ještě o takovém plánu neslyšel a nijak se k němu nevyjádřil.

Ani s jejich pomocí by ale nejnovější iniciativa sociální demokracie nemusela mít naději na úspěch, oběma levicovým stranám, které chtějí uštědřit koalici další ránu po jejím neúspěchu v senátních a krajských volbých, by stále chyběly až tři hlasy.

Topolánek se hlasování neobává, nedovede si prý totiž představit, že by někdo z členů vládních stran položil vlastní vládu v období mezi dvěma koly senátních voleb.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • jan, pei. Paroubek vyzval Zemana, aby pomohl svrhnout Topolánka. iDNES.cz [online]. 2008-10-19, rev. 2008-10-19 [cit. 2008-10-19]. Dostupné z: [1].