Paroubek odmítl spolupráci s komunisty na vládní úrovni

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neděle

Předseda ČSSD Jiří Paroubek deklaroval, že se jeho strana v případě vítězství v parlamentních volbách míní i nadále řídit tzv. bohumínským usnesením, ve kterém strana prohlásila, že nebude spolupracovat s KSČM na vládní úrovni. Řekl to v dnešních Otázkách Václava Moravce s tím, že přítomnosti komunistů v krajských radách se není proč bát.

Primátor Prahy a protikandidát Mirka Topolánka v boji o post předsedy ODS Pavel Bém naopak tvrdí, že práce v krajských koalicích připravuje komunistům cestu do vlády. „Upřímně řečeno, už hodně blízko je chvíle, kdy se komunisté dostanou do vládní Strakovy akademie. Toho bych se nechtěl dožít,“ řekl Bém.

Oba se shodli na tom, že spolupráce občanských a sociálních demokratů jak na centrální úrovni, tak v krajských radách je možná pouze za cenu významných programových ústupků a mělo by k ní docházet pouze za skutečně výjimečných podmínek. Bém dal za příklad koalici, kterou na pražské radnici uzavřel právě s Jiřím Paroubkem po povodních v roce 2002.

Zdroje[editovat]

  • Paroubek vyloučil to, že by ČSSD byla po volbách ve vládě s KSČM. ČTK [online]. 2008-11-23 [cit. 2008-11-23]. Dostupné z: [1].