Přeskočit na obsah

Patti Smith odehrála v Paříži společný koncert s Johnem Calem

Z Wikizpráv

Pátek

Patti Smith (2006)

Americká zpěvačka a básnířka Patti Smith, která v polovině sedmdesátých let minulého století stála u zrodu newyorské punkové scény, ve čtvrtek vystoupila s Johnem Calem, velšským hudebníkem a hudebním skladatelem, který byl producentem její debutové nahrávky, alba Horses, z roku 1975. Koncert se odehrál v budově Cartierovy nadace pro současné umění v Paříži, kde již oba protagonisté v minulosti vystupovali.

Při koncertě, označovaném jako Reunion a konaném u příležitosti třicátého výročí založení nadace, dvojice představila samostatně několik písní samostatně a několik také společně.

Zpěvačku, které patřila první polovina koncertu, doprovodil kytarista Lenny Kaye, který s ní spolupracuje již od počátků její kariéry; dále jí zde doprovázel druhý kytarista Tony Shanahan. Caleův doprovod tvořili kytarista Dustin Boyer, baskytarista Joey Maramba a bubeník Deantoni Parks.

Dvojice společně vystupovala již v sedmdesátých letech a i později při několika příležitostech spolupracovala; John Cale například v roce 1996 převzal z jejích rukou ocenění v Rokenrolové síni slávy. Vstupenky na koncert byly vyprodány za méně než dvě minuty.

Zdroje

[editovat]
  • GORIN, François. Patti Smith et John Cale font clignoter les trente bougies de la fondation Cartier [online]. Télérama, 2014-10-24, [cit. 2014-10-24]. Dostupné online. (francouzsky)
  • J., Caroline. Patti Smith et John Cale à la Fondation Cartier, on y était on vous raconte ! [online]. SortirAParis, 2014-10-24, [cit. 2014-10-24]. Dostupné online. (francouzsky)
  • SÉNART, Sylvie. Patti Smith et John Cale : poésie – Réunion – Rock [online]. Monsieur Vintage, 2014-10-23, [cit. 2014-10-24]. Dostupné online. (francouzsky)