Pavouci po povodních obalili pákistánské stromy do pavučin

Z Wikizpráv

Středa

Stromy obalené do pavučin na fotografii z prosince 2010

Loňské červencové povodně v Pákistánu mají i po mnoha měsících unikátní projev. Nad stoupající vodou se ukryly v korunách stromů miliony pavouků, a protože voda neklesala, jejich pavučiny větve doslova obalily kolem dokola.

Místní obyvatelé v oblasti Sindhu v jihovýchodním Pákistánu tvrdí, že nic podobného nepamatují. Mohou být ale podle odborníků za přemíru pavučin rádi. V oblastech, kde se objevují „pavoučí stromy“ je totiž podstatně nižší výskyt moskytů a také malárie, kterou obtížný hmyz přenáší.

Unikátní jev byl pozorován už nejméně v prosinci loňského roku, ze kdy pochází i přiložená fotografie. Pod vodou ale zůstává i po dalším čtvrtroce ještě asi pětina pákistánského území.

Zdroje[editovat]

  • The ghost trees of Pakistan: Spider webs cocoon branches in creepy after-effect of floods. Mail Online [online]. 2011-03-28 [cit. 2012-02-17]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • GEERE, Duncan. Pakistan spiders flee floods in web-covered trees. Wired.co.uk [online]. 2011-03-30 [cit. 2012-02-17]. Dostupné z: [2]. (anglicky)