Plzeň, Sparta a Liberec znají soupeře v bojích o Ligu mistrů a Evropskou ligu

Z Wikizpráv

Úterý

„Pětihvězdičkový“ stadion Benfiky Lisabon, dějiště finále nadcházejícího ročníku Ligy mistrů

Ve švýcarském Nyonu byla včera vylosována kvalifikace evropských fotbalových soutěží. Své soupeře tak znají tři ze čtyř českých klubů.

Aktuální vítěz Gambrinus ligy Viktoria Plzeň se v 2. předkole Ligy mistrů utká s mistrem Bosny a Hercegoviny Željezničarem Sarajevo. K postupu do základní skupiny Ligy mistrů musí český mistr zdolat své soupeře ve druhém, třetím a čtvrtém předkole.

V kvalifikaci o Evropskou ligu čeká českého vicemistra Spartu Praha druhý tým loňského ročníku švédské ligy BK Häcken z Göteborgu. Soupeř třetího týmu Gambrinus ligy Slovanu Liberec vzejde z 1. předkola, bude jím vítěz dvojutkání FC Tiraspol (Moldavsko) versus Skonto Riga (Lotyšsko), které se hraje 4. a 11. července.

Čtvrtý český zástupce, vítěz domácího poháru FK Jablonec, se do bojů o Evropskou ligy zapojí až ve 3. předkole.

První zápasy 2. předkola Ligy mistrů se uskuteční 16. a 17. července, 2. předkola Evropské ligy 18. července, odvety vždy o týden později.

Zdroje[editovat]

  • NOVÁK, Miloslav. Plzeň začne cestu do Ligy mistrů se šampionem Bosny a Hercegoviny. iDNES.cz [online]. 2013-06-24 [cit. 2013-06-25]. Dostupné z: [1].
  • NOVÁK, Miloslav. Sparta se utká s klubem z Göteborgu, Liberec čeká Tiraspol, nebo Riga. iDNES.cz [online]. 2013-06-24 [cit. 2013-06-25]. Dostupné z: [2].