Plzeň porazila Kodaň i v odvetě a je v Lize mistrů

Z Wikizpráv

Středa

Ilustrační foto

Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou třetím českým fotbalovým klubem, který postoupil do základní skupiny Ligy mistrů. Ve čtvrtém předkole soutěže vyřadil FC Kodaň po výsledcích 3:1 v Dánsku a 2:1 na domácím hřišti.

Navzdory nečekaně vysoké porážce se kodaňský tým nechtěl smířit s vyřazením a v prvním poločase dokázal Plzeň přehrávat. Ve 32. minutě za to byla Kodaň odměněna gólem, který vstřelil kostarický fotbalista Christian Bolaňos. K postupu by ale musela dát nejméně tři branky, k tomu však měla daleko a nemnoho dalších jejích nebezpečných akcí zlikvidoval brankář Marek Čech.

Po změně stran se herní projev Plzně zlepšil. V 67. minutě zacentroval zleva Jiráček a na jeho přihrávku si perfektně naběhl Marek Bakoš. Gól Plzeň uklidnil a Kodaň postupně ztrácela naději. V nastaveném čase pak ztratila i remízu, když oslavnou trefu po rychlém průniku tří hráčů do otevřené obrany poslal do sítě Michal Ďuriš.

„Co jsme dokázali, to je něco mimořádného. Je to obrovský úspěch,“ neskrýval hrdost trenér Pavel Vrba.

Utkání se hrálo v pražském Edenu, protože UEFA nepovolila hrát zápas na stadionu ve Štruncových sadech, který prochází rekonstrukcí. Synot Tip Aréna, kde je doma Slavia, byl beznadějně vyprodaný a zápas v něm sledovalo téměř 20 tisíc platících diváků.

Ligu mistrů hrály v historii za Českou republiku pouze pražské kluby Sparta a Slavia. Naposledy ale byl český klubový fotbal mezi evropskou elitou zastoupený před čtyřmi lety.

Zdroje[editovat]

  • Plzeň - FC Kodaň 2:1, Česko má po čtyřech letech klub v Lize mistrů. iDNES.cz [online]. 2011-08-24 [cit. 2011-08-25]. Dostupné z: [1].