Přeskočit na obsah

Požár na Makarské živí vítr

Z Wikizpráv

Neděle

Lesní požár, ilustrační foto

Chorvatské letovisko Makarska, kam jezdí turisté z celé Evropy, zasáhl požár. Hoří několik set hektarů lesů v kopcích nad městem, s požárem podle informací televize HRT bojovalo večer kolem dvou set padesáti hasičů s asi sedmdesáti auty z celkem pěti žup, oheň stále neměli pod kontrolou.

Ráno pak přijely posily i ze záhřebska a dalších oblastí v zemi. Nasazeno bylo i 50 příslušníků armády. V porovnání s předchozími požáry se jedná o nesrovnatelně větší zkázu, a to i na poměry Chorvatska, které je na letní požáry zvyklé. Na místo požáru přiletěl také ministr vnitra Berislav Rončević.

Požár začal v pátek odpoledne a včera kolem 22. hodiny se přiblížil k okraji města. Letadla však kvůli silnému větru, který pomáhá požár sířit, nelze nasadit. Musela být uzavřena i jadranská magistrála, která městem prochází a potíže v dopravě byly i na dálnici A1, která vede dále od pobřeží.

Zdroje

[editovat]
  • Makarska: Vatrogasci se još uvijek bore s požarom. Večernji list [online].  [cit. 2008-09-21]. Dostupné z: [1]. (chorvatsky)