Přeskočit na obsah

Po Letním lounském vábení čeká Louny další kulturní událost, vracejí se do nich pivní slavnosti

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Lounům se vrátí pivní slavnosti (ilustrační foto)

Louny si neodpočinou ani dva celé týdny a už příští sobotu 30. srpna se zde odehraje další zajímavá událost. Do města se totiž vrací pivní slavnosti. Minipivovar Domov Lounský žejdlík tu uspořádá staronovou akci, kde se představí několik minipivovarů. Součástí programu na Mírovém náměstí bude hudební program.

Milovníci piva se budou moci těšit na start akce v pravé poledne. Programem, který kromě hudby bude obsahovat také pivní soutěže, provede moderátor Petr Říbal. V průběhu odpoledne zazní střídavě kapely 3D a Country Carolina, deset minut před šestou hodinou pak Divadlo M. uvede muzikál Písničky ze Staré Prahy a ve tři čtvrtě na sedm přijde vyvrcholení v podání oblíbené skupiny Děda Mládek Illegal Band. Součástí akce bude ale také malá scéna pro děti, kterým mj. zahraje Divadlo M. dvě pohádky, ale budou také tancovat a hrát si. Program pro děti začíná ve 14 hodin.

Na slavnostech se představí celkem pět malých pivovarů. Domácí Pivo ZLoun a pořadatelský Lounský žejdlík doplní pivovary Mostecký Kahan, slánský Antoš a rokycanský U Stočesů. Pivo doplní i další sortiment.

V případě, že se akce bude líbit a bude úspěšná, je možné, že založí staronovou tradici. „Jsme velmi rádi, že taková akce proběhne. Pokud lidé o první ročník projeví zájem, mělo by jít o začátek nové příjemné tradice,“ uvedl před časem pro Žatecký a lounský deník starosta města Radovan Šabata. V Lounech by akce navázala na pivní slavnosti velkého Pivovaru Louny, který v rámci akce pořádal také exkurze. Pivovar pak ale koupila nizozemská skupina Heineken, výrobu převedla do jiných podniků a tradiční místní chloubu zavřela.

Zdroje[editovat]

  • PLACHÝ, Zdeněk. Louny na slavnostech ochutnají výrobky pěti minipivovarů. Žatecký a lounský deník [online]. 2014-08-20 [cit. 2014-08-21]. Dostupné z: [1].
  • PLACHÝ, Zdeněk. Louny budou mít znovu své pivní slavnosti. Žatecký a lounský deník [online]. 2014-04-13 [cit. 2014-08-21]. Dostupné z: [2].

Externí odkazy[editovat]