Přeskočit na obsah

Po Solbergově havárii v rallye zůstala vesnice bez elektřiny

Z Wikizpráv

Sobota

Solberg (vpravo) u svého vozu ve Francii, den před nehodou

Kuriózní nehoda s kuriózními, ale v zásadě šťastnými následky se stala v průběhu první etapy Alsaské rallye ve Francii. Nor Petter Solberg při havárii se svým vozem Ford Fiesta způsobil pád sloupu elektrického vedení a tím přerušil dodávku elektřiny do blízké vesnice. Nehoda se obešla bez zranění.

Solberg ve vysoké rychlosti vyjel z trati hned první rychlostní zkoušky přímo do vinice. Tam ale nechtěl zpomalovat, ale nepodařilo se mu vrátit zpět na trať. Po další divoké jízdě vinicí narazil do sloupu. Ten padal mezi diváky, ale naštěstí ani jeho pád, ani elektrické výboje nikoho nezranily. Také pilot i jeho spolujezdec Chris Patterson zůstali bez zranění.

„Věděl jsem, že cesta pokračuje vpravo nahoře, ale na předním skle bylo listí a já jsem skrz ně neviděl. Při pohledu zvenčí se vkrádala otázka ‚proč nebrzdí?‘, ale já jsem znal přibližnou vzdálenost a čekal jsem, že se objeví otevřený prostor. Přidal jsem plyn, abych se dostal zpátky na silnici, abych neuvázl,“ popisoval událost Solberg. Příčinu nehody vysvětlit nedokázal.

Horší následky měla nehoda Násira Al Attíji, která si vyžádala dva zraněné diváky. Katarský pilot vyjel mimo trať v průběhu druhé rychlostní zkoušky.

V čele soutěže je domácí Sebastian Loeb, který tak útočí na potvrzení už devátého titulu mistra světa.

Zdroje

[editovat]
  • BEER, Matt. Rally France: Two spectators injured in Al-Attiyah crash. Autosport.com [online]. 2012-10-06 [cit. 2012-10-08]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • France crash mystifies Solberg. WRC.com [online]. 2012-10-06 [cit. 2012-10-08]. Dostupné z: [2]. (anglicky)