Přeskočit na obsah

Pomsta za údajnou nespravedlnost přinesla v Kunovicích třikrát smrt

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Pohled na Letecké muzeum v Kunovicích

Dvě vraždy a sebevražda, to je tragická bilance událostí v areálu leteckého producenta Aircraft Industries v Kunovicích. Karel Musela tam zabil dva členy představenstva společnosti Pavla Vacha a Petra Veselého a pak zastřelil sám sebe. Zraněna byla také ředitelka společnosti.

Podle nepotvrzených dohadů se Musela přijel s Vachem a Veselým vypořádat za nešťastný osud svého bratra Pavla. Ten za nejasných okolností spadl v roce 2008 z posedu a vážně se zranil. Karel Musela vinil Vacha a Veselého z toho, že se pokusili svého tehdejšího podnikatelského kolegu zabít. Chtěli tím prý získat jeho majetkový podíl ve společnosti. Vyšetřování ale viníka nenašlo. Pavel Musela se v době před nehodou angažoval v projektech souvisejících i s prodejem obrněných vozidel Pandur pro Českou armádu, dodnes označovaným za zkorumpovanou zakázku.

Kunovická firma v oficiálním vyjádření prohlásila, že tragická smrt jejích dvou manažerů neohrozí plnění jejích závazků a činnost obecně.

Zdroje

[editovat]
  • Zbrojařská vendeta. Střelec mstil ochrnutého bratra. Lidovky.cz [online]. 2011-11-10 [cit. 2011-11-11]. Dostupné z: [1].