Praha má již 43 nízkopodlažních tramvají 14T

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neděle

Desátá dodaná tramvaj typu Škoda 14T v Praze během Dne otevřených dveří v září 2007
Modernizovaná tramvaj T3 s nízkopodlažní střední částí. Těchto vozů však v Praze tolik jako známějších 14T neboli "Porscheter" není. Jenom devět.

Čtyřicet tři. Přesně tolik má Praha nízkopodlažních tramvají typu Škoda 14T. Tyto tramvaje, které také bývají přezdívané "Porschetra", podle toho, že jejich design navrhlo studio Porsche, se staly po dlouhé době sporů o koncepci a výběru vhodných vozidel tolik očekávanými nízkopodlažními tramvajemi v české metropoli.

Celkem má být dodáno 60 vozů; první tramvaje se objevily ve vozovně Motol na podzim roku 2005 (s evidenčními čísly 9111 a 9112), v průběhu let přibyly další vozy, poslední tramvaj s evidenčním číslem 9170 má být dodána ještě letos[1]. Díky tomu tak bylo možné na mnohých pražských tramvajových linkách zajistit tzv. "garantované spoje", na kterých vždy jezdí nízkopodlažní vozidlo. Podobná praxe se používá už řadu let u autobusů, kde jezdí vozidla s nízkou podlahou již od roku 1995.

Kromě 14T má ale Praha i další nízkopodlažní tramvaje, které pomohly modernizovat značně zastarávající vozový park (posledními zcela novými tramvajemi byly T6A5 z roku 1997). Jedná se o modernizace tramvají typu T3 na Tatra T3R.PLF a u typu KT8D5 pak na typ KT8D5R.N2P. Obě modifikace spočívají v úpravě střední části vozu (u kloubové pak střední článek) tak, že je snížena podlaha a je umožněna doprava imobilních osob.

Kromě toho se v blízké budoucnosti Pražané dočkají i zcela nového typu tramvaje, kterým je Škoda 15T - nástupce v prvním odstavci uvedeného vozu. Tento vůz má být nízkopodlažní již celý a má odstranit problémy (dopravní nehoda, stížnosti cestujících, na některé prvky v interiéru, hluk), které s tramvajemi Porsche česká metropole měla.

Reference[editovat]

  1. Seznam všech tramvají typu 14T na ruském webu