Přeskočit na obsah

Praha vybrala Töpfera za ředitele Divadla na Vinohradech

Z Wikizpráv

Úterý

Tomáš Töpfer

Herec, režisér a divadelní podnikatel Tomáš Töpfer bude od září stát v čele Divadla na Vinohradech. Ve vedení prestižní pražské scény, která se ale v poslední době potýkala s problémy, dojde ke změně po 12 sezónách. O Töpferově jmenování rozhodla rada pražského magistrátu v souladu s doporučením výběrové komise.

Töpfer se přihlásil do výběrového řízení spolu s šesti dalšími kandidáty, mezi kterými byl i současný umělecký šéf souboru vinohradského divadla Martin Stropnický. Dosud Töpfer působil jako ředitel Divadla na Fidlovačce, které z chátrajícího bývalého Hudebního divadla v Nuslích obnovil péčí v vlastní nadace v prosperující scénu. Fidlovačku teď převezme jeho kolegyně od dob úsilí o záchranu divadla Eliška Balzerová.

V minulých 12 letech řídil divadlo Jindřich Gregorini, který ale ve věku 72 let míří na odpočinek. V poslední době divadlo zasáhly ekonomické potíže, nižší návštěvnost vedla k poklesu tržeb a ze souboru odešli i někteří herci.

Nový ředitel ale nemá v plánu dělat radikální změny. „Pokud se nám třeba podaří oživit a doplnit soubor vinohradského divadla, nebo nasadit nějaké tituly, které budou třeba jen o trochu lepší, než ty, co tam byly, moje mise bude splněna,“ řekl.

Töpfer působí i jako senátor za ODS, tuto funkci nehodlá ani jako vinohradský ředitel opustit.

Zdroje

[editovat]
  • Divadlo na Vinohradech má nového ředitele. Tomáš Töpfer nechce žádné zásadní změny. iHNed.cz [online]. 2012-02-12 [cit. 2012-02-21]. Dostupné z: [1].
  • Potvrzeno! Töpfer nahradí Stropnického a povede divadlo na Vinohradech. Blesk.cz [online]. 2012-02-12 [cit. 2012-02-21]. Dostupné z: [2].