Přeskočit na obsah

Prezident Klaus pokračuje v podpoře senátorských kandidátů ODS

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Václav Klaus se zapojil do předvolební kampaně

Prezident České republiky Václav Klaus pokračuje v podpoře kandidátů Občanské demokratické strany před druhým kolem senátních voleb. Poté, co vystoupil na koncertu na podporu tří pražských kandidátů ODS, zastavil se cestou na setkání s premiéry německých spolkových zemí do Lipska v České Lípě. Setkal se tam s libereckým hejtmanem Petrem Skokanem.

Původně plánovaná účast na veřejném programu se ale nakonec neuskutečnila, Klausovo jednání se Skokanem bylo soukromé. Klause kritizovala levicová opozice, že se nechová nadstranicky. Prezident si byl kritiky předem vědom a komentoval to již na pražském koncertu slovy: „Jsem zde, i když už dobře vím, jaký vznikne křik, že tady být nemám a že mám být nadstranickým prezidentem a já nevím, co ještě. Já se těchto výtek a tohoto křiku skutečně nebojím.“[1]

Předpokládá se, že Klaus podpoří i další kandidáty ODS. Vyslovil se ale také dopisem na podporu obhajujícího lidoveckého senátora za Strakonicko Josefa Kalbáče, který bude o obhajobu mandátu bojovat se sociálním demokratem Miroslavem Krejčou. Kalbáč je dlouhodobým spojencem Klause, což potvrdil například tím, že Klause volil v prezidentských volbách. Je také odpůrcem Lisabonské smlouvy.

Související zprávy[editovat]

Zdroje[editovat]

  • adb. Klaus ustoupil: kandidáta ODS nepodpořil veřejně, ale u kávy. iDNES.cz [online]. 2008-10-23, rev. 2008-10-23 [cit. 2008-10-23]. Dostupné z: [2].
  • BARTOŠ, Adam B.. Kalbáč je dobrým senátorem, podpořil Klaus dalšího kandidáta. iDNES.cz [online]. 2008-10-23 [cit. 2008-10-24]. Dostupné z: [3].
  1. Klaus na koncertě oplatil ODS podporu. České noviny [online]. 2008-10-21, rev. 2008-10-22 [cit. 2008-10-24]. Dostupné z: [1].