Přeskočit na obsah

Prince ulovila Kate i dostihoví fanoušci

Z Wikizpráv

Úterý

Princ William se bude ženit příští rok.

Zpráva o zasnoubení prince Williama a jeho přítelkyně Kate Middletonové přitáhla pozornost dostihových fanoušků k tomu, aby si v tento den slavný pro britskou monarchii vsadili na úspěch koně se jménem Tocatchaprince (Chytit, ulovit prince). A vyplatilo se. Kůň vyhrál na překážkovém závodišti Fakenham u Norfolku pouhé dvě hodiny poté, co bylo zveřejněno oznámení o královských zásnubách.

Tocatchaprince, kterého trénuje Milton Harris, nepatřil s kursem 8:1 k favoritům, vždyť před tím nevyhrál ani jeden z pěti dostihů. V jeho sedle byl jezdec David Crosse.

„Předpokládáme, že Kate a její fanoušci vyrazili k sázkovým překážkám. Ona ulovila prince a my jsme byli nachytaní,“ prohlásil s úsměvem mluvčí sázkové kanceláře Ladbrokes David Williams.

Snad se nenaplní také jméno matky Tocatchaprince - té totiž říkají Queen for a Day (Královnou na den).

Zdroje[editovat]

  • Tocatchaprince proves timely racing winner. Reuters Africa [online]. 2010-11-16 [cit. 2010-11-16]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Prince William and Kate Middleton engagement celebrated with racehorse win. Daily Mirror [online]. 2010-11-16 [cit. 2010-11-16]. Dostupné z: [2]. (anglicky)