Přeskočit na obsah

Pro potřeby alternativní medicíny bude na Srí Lance zřízena plantáž s konopím

Z Wikizpráv

Pátek

Ministerstvo alternativní medicíny Srí Lanky předložilo návrh na zřízení osmihekatarové plantáže marihuany. Ajurvédská medicína konopí využívá už pět tisíc let a rostlinu, které je potřeba jen malé množství a v kombinaci s různými dalšími bylinami, dostává hlavně ze zabavených policejních zásob.

Ty jsou ale nyní vyčerpané; nová plantáž zajistí produkci až čtyř tun marihuany ročně. Vláda Šrí Lanky je zatím obezřetná, neboť v prvé řadě bude nutné zajistit kontrolu takové plantáže před případným zneužitím.

V mnoha státech USA a v některých evropských zemích, jako je například Německo, je použití konopí pro lékařské účely povolené. Avšak Šrí Lanka se od transantlantického prostoru nachází daleko a je tak jednou z prvních zemí v rozvojovém světě, která začíná marihuanu pro účely medicíny používat oficiálně. Podle mnohých studií pomáhá konopí proti nechutenství či při těžkých bolestech.

Zdroje[editovat]

  • Vlada Šri Lanke želi vlastitu plantažu marihuane. Večernji list [online].  [cit. 2008-09-26]. Dostupné z: [1]. (chorvatsky)