Přeskočit na obsah

Pro zraněného van Nistelrooye možná skončila sezóna

Z Wikizpráv

Čtvrtek

Ruud van Nistelrooy

Útočník nizozemské fotbalové reprezentace a Realu Madrid Ruud van Nistelrooy podstoupil v Coloradu ve Spojených státech operaci kolena a čeká ho dlouhá rekonvalescence. Zákrok na kloubu, který už měl operovaný v roce 2002, si vyžádá šesti- až devítiměsíční odpočinek.

Zranění litují fanoušci Realu i Nistelrooyovi spoluhráči. Gonzalo Higuaín hlavně doufal, že takové vážné zranění neohrozí pokračování kariéry už 32letého fotbalisty. „Jsme velmi smutní, protože je to pro nás velmi důležitý hráč. Je to smůla. Se všemi spoluhráči mu vyjadřujeme podporu a budeme s ním,“ řekl.

Real už začal vyhlížet náhradu za oporu své sestavy. Zatím si vyhlédl Karima Benzemu, Klaase-Jana Huntelaara, Hernána Crespa či Diega Milita, který se zamlouvá trenérovi Realu Berndu Schusterovi.

Nistelrooy se zranil v říjnu v zápase Ligy mistrů proti Juventusu Turín. Od té doby odehrál jediný zápas - odvetu proti stejnému soupeři, než vyšetření odhalilo vážnost zranění.

Zdroje[editovat]

  • El Madrid ya busca recambio a Van Nistelrooy que dice adiós a la temporada. La Vanguardia [online]. 2008-11-13 [cit. 2008-11-13]. Dostupné z: [1]. (španělsky)
  • Van Nistelrooy faces long lay-off. BBC [online]. 2008-11-13 [cit. 2008-11-13]. Dostupné z: [2]. (anglicky)