Přeskočit na obsah

První medaile pro Českou republiku: Soukup má bronz

Z Wikizpráv

Sobota

Jaroslav Soukup (archivní foto)

Český biatlonista Jaroslav Soukup si dnes na olympijských hrách v Soči doběhl ve sprintu na 10 km pro třetí místo a vybojoval tak pro Českou republiku první letošní olympijskou medaili a zároveň první českou olympijskou biatlonovou medaili vůbec. Čtvrtého Antona Šipulina porazil o sedm desetin sekundy, jako první dojel Nor Ole Einar Bjørndalen, který počtem 12 medailí dohnal rekord krajana Bjørna Dæhlieho, jako druhý Rakušan Dominik Landertinger. Druhý nejlepší český biatlonista Ondřej Moravec dojel osmý.

Jaroslav Soukup se startovním číslem 40 překonal výkonem dosavadní nejlepší český výsledek na OH v Naganu, kde Ivan Masařík dojel čtvrtý. „V cíli jsem brečel. I chlapi to tak někdy mají. Vůbec jsem netušil, co se děje. Když mi při závodě hlásili, že se pohybuji na prvních pozicích, tak jsem nechápal,“ nechal se v cíli slyšet jednatřicetiletý rodák z Jičína Soukup.

Michal Šlesingr dojel jednatřicátý, Tomáš Krupčík pětasedmdesátý

Zdroje[editovat]

  • redakce. První den, první medaile! Fantastický biatlonista Soukup dolétl pro bronz. sport.cz [online]. 2014-02-08 [cit. 2014-02-08]. Dostupné z: [1].
  • dat; MACKOVÁ, Veronika. Soukup vybojoval pro Česko první biatlonovou medaili v historii. ceskatelevize.cz [online]. 2014-02-08 [cit. 2014-02-08]. Dostupné z: [2].

Externí odkazy[editovat]