Putin vyznamenal hokejové mistry světa z Minsku

Z Wikizpráv

Úterý

Prezident Putin gratuluje hokejistům Ruska bezprostředně po finále MS 2014

Za vítězství, které označil za „zářící“, poblahopřál ruský prezident Vladimir Putin v moskevském Kremlu novým hokejovým mistrům světa. Všichni hráči a trenéři byly dekorováni řádem cti.

Hráči navštívili Kreml po absolvování průvodu Tverskou ulicí na dvoupodlažních autobusech. Ulice byla plná hokejových fanoušků. Aby se autobusy dostaly za hradby Kremlu, otevřeli bránu ve Spasské věži, která se používá pouze pro velmi speciální hosty.

Po rozhovoru s hráči Putin obrátil svou pozornost k trenérům. „Samostatně se chci zmínit o práci trenérského štábu. Chci pogratulovat Znarokovi k jeho profesionálnímu úspěchu.“ Oleg Znarok vedl tým v první významné soutěži po podpisu smlouvy. Trenérem se stal v březnu po olympiádě v Soči. Na mistrovství vzal i 14 nováčků, vedle hvězd Ovečkina, Malkina a podobných.

Ruský tým vyhrál mistrovství světa poté, co porazil Finsko 5-2 v nedělním finále v Minsku. V průběhu turnaje Rusové vyhráli všech deset svých zápasů. Jednalo se o čtvrtý ruský titul v sedmi letech od roku 2008.

Zdroje[editovat]

  • Владимир Путин: Отмечу отдельно работу тренерского штаба. Советский Спорт [online]. 2014-05-27 [cit. 2014-05-27]. Dostupné z: [1]. (rusky)
  • Путин вручил госнаграды хоккеистам-чемпионам мира и тренерам сборной РФ. Р-Спорт [online]. 2014-05-27 [cit. 2014-05-27]. Dostupné z: [2]. (rusky)
  • Путин наградил хоккеистов за победу на чемпионате мира. Полит.ру [online]. 2014-05-27 [cit. 2014-05-27]. Dostupné z: [3]. (rusky)