Rada ČT zvolila generálním ředitelem Petra Dvořáka

Z Wikizpráv
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Středa

Česká televize

Bývalý ředitel komerční televizní stanice Nova bude novým generálním ředitelem veřejnoprávní České televize. Petra Dvořáka zvolila na šest let do funkce Rada České televize dvanácti z patnácti hlasů ve druhém kole volby. Jeho finálový protikandidát, bývalý výkonný ředitel hudební televizní stanice Óčko Hynek Chudárek, dostal zbylé tři hlasy.

Dvořák ve svém vystoupení před Radou ČT pojmenoval základní problém České televize jako krizi programové výroby. Ekonomické parametry České televize jsou naopak podle něj relativně uspokojivé. Kromě zlepšování vysílání čtyř stávajících programů chce založit ještě pátý program ČT3, který by měl být určený dětem a mládeži. Po zvolení nastoupí Dvořák do funkce 1. října.

Rada již před tím vybrala z celkem 36 platných projektů pět nejlepších. Jejich autoři – kromě Dvořáka a Chudárka ještě Roman Bradáč, Jan Svoboda a Radomír Šimek – měli možnost krátce je představit a poté odpovídali na dotazy radních. Bradáč, Svoboda a Šimek pak vypadli v prvním kole volby. Ta se musela konat poté, co funkci před skončením svého mandátu opustil k 31. srpnu ze zdravotních důvodů Jiří Janeček.

Zvolení Dvořáka uvítal jak předseda rady Milan Uhde, tak zástupce televizních odborů Adam Komers. Oba před tím kritizovali průběh prvního zúžení výběru, odbory vyzvali proti podpoře Romana Bradáče, kterého považovali za pokračovatele Janečkovy linie, Uhdemu vadilo, že navzdory předběžným vyjádřením radních nedostal podporu Fero Fenič.

Dvořák vedl televizi Nova v letech 2002 až 2010, i poté se věnoval médiím ve skupině CME jako její viceprezident pro vysílání.

Zdroje[editovat]

  • Generálním ředitelem ČT zvolen Petr Dvořák, bývalý šéf Novy. Šéf rady i odbory to vítají. Mediář [online]. 2011-09-21 [cit. 2011-09-21]. Dostupné z: [1].