Rakušané vysadili k Malši buvoly místo sekaček

Z Wikizpráv

Pátek

Buvol domácí

Už v květnu začal zvláštní projekt, v jehož rámci rakouští ochránci přírody vysadili do údolí Malše na rakouské straně hranic s Českou republikou čtyři buvoly domácí. Pohybují se v okolí Leopoldschlagu a několika blízkých obcí.

„Ošetřování a kosení luk v chráněném území je velmi obtížné, proto jsme přišli na myšlenku nasazení soběstačných a přizpůsobivých buvolů vodních,“ popsal důvod angažmá zvláštní zvířecí pracovní síly předseda ochranářského spolku Johann Weinzinger. Dva buvoli dorazili přímo ze zoologické zahrady v parku paláce Schönbrunn.

Starosta Leopoldschlagu Hubert Koller si libuje, že velká zvířata ve volné přírodě táhnou do kraje turisty. Chystá pro ně i další atrakce. Stádo má zůstat v kraji natrvalo a čeká se, že se začne přirozeně množit.

V chráněné oblasti Freiwald/Malše, která patří do sítě Natura 2000, žijí mnohé vzácné druhy, jako perlorodka říční, bramborníček hnědý, čáp bílý a další.

Zdroje[editovat]

  • Buvoli za humny!. Českobudějovický deník [online]. 2014-07-18 [cit. 2014-07-18]. Dostupné z: [1].
  • Weidende Wasserbüffel als Landschaftspfleger. Volksblatt [online]. 2014-07-18 [cit. 2014-07-18]. Dostupné z: [2]. (německy)