Robert vyhrál závod parkurového světového poháru ve Vigu

Z Wikizpráv

Neděle

Feiralův institu ve Vigu, dějiště závodů

Dvaašedesátiletý Francouz Michel Robert s koněm Kellemoi de Pepita zvítězil v jedenáctém díle západoevropské ligy parkurového světového poháru. Francouzskou nadvládu nad soutěží ve španělském Vigu umocnil druhým místem Kevin Staut, který tak upevnil své vedení v průběžném pořadí západoevropské ligy dvě kola před koncem kvalifikační části a uzavřením startovního pole pro finálový podnik v Lipsku.

Celkem pět dvojic absolvovalo základní kolo soutěže i rozeskakování bez trestného bodu a mezi nimi rozhodoval čas. Nejrychlejší byla Robertova klisna Kellemoi de Pepita před Stautovou Silvanou de Hus a hřebcem H&M Torneschem sedlaným Malin Baryardovou ze Švédska. Řada velkých favoritů rozeskakování nezvládla a shodila jednu i více překážek.

Na parkuru španělského stavitele Avelina Rodrigueze Mirvallese postoupilo do rozeskakování sedmnáct dvojic z 35 startujících. Parkur stavěl s mohutnými překážkami a s některými obtížnými obraty, ale bez záludných distancí.

Robert byl z výsledku nadšený: „Obrat po překážce 15 byl obtížný, ale cítil jsem, že dnes můj kůň má na to, aby vyhrál. Snažil jsem se rychle projet mezi první a druhou překážkou a pak pokračovat opatrněji. Až v závěru jsem zase udělal jeden rychlý obrat a tím získal čas.“

Výsledky: 1. Robert (Kellemoi de Pepita, Fr.) 0 tr. b.-45,88 s), 2. Staut (Silvana de Hus, Fr.) 0-47,22, 3. Baryardová-Johnssonová (H&M Tornesch, Švéd.) 0-48,15, 4. Nieberg (Lord Luis, Něm.) 0-48,95, 5. Anon Suarez (Rackel Chavannaise, Šp.) 0-49,14, 6. Alvarez Moya (Mme Pompadour, Šp.) 4, 7. Dubbeldam (BMC Van Grunsven Simon, Niz.) 4, 8. Beerbaum (Chaman, Něm.) 4, 9. Garmendia Echevarria (Lord du Mont Milon, Šp.), 4, 10. Todová (Cashmire, Šp.) 4

Zdroje[editovat]

  • French Victorious in Vigo as Robert Pips Staut for the Honours. feiworldcup.org [online]. 2011-02-12 [cit. 2011-02-13]. Dostupné z: [1]. (anglicky)