Rodina v Ohiu našla v garáži bohatství v baseballových kartičkách

Z Wikizpráv

Úterý

Kartička s podobenkou Tye Cobba (ilustrační foto)

Až na tři miliony dolarů (60 milionů korun) odhadují odborníci hodnotu sbírky baseballových sběratelských kartiček, kterou našel doma v garáži 51letý Karl Kissner z města Defiance v amerického státu Ohio. Krabici s kolekcí do své garáže uložil Kissnerův dědeček, obsahovala celkem 700 kartiček včetně 37 unikátů, včetně podobenek legendárních hráčů Christyho Mathewsona, Tye Cobba, Cye Younga a Honuse Wagnera.

„Je to jako najít Monu Lisu na půdě,“ popsal nadšení z překvapivého nálezu Kissner. Krabice ležela pod dřevěným domečkem pro panenky.

Kissnerův dědeček Carl Hench zemřel ve 40. letech 20. století. Young, Mathewson, Cobb a Wagner hráli Major League Baseball od konce 19. století do 20. let 20. století. Všichni byli uvedeni do americké národní baseballové síně slávy, tři z nich hned při otevření v roce 1936, Young o rok později.

Část sbírky se bude prodávat příští měsíc na sběratelské aukci v Baltimoru.

Zdroje[editovat]

  • LI, David K.. Baseball cards found in attic might fetch millions. The New York Post [online]. 2012-07-10, rev. 2017-07-11 [cit. 2012-07-11]. Dostupné z: [1]. (anglicky)