Přeskočit na obsah

Ruský pohár v bandy hokeji vyhrálo Dynamo

Z Wikizpráv

Úterý

Hrdina zápasu Sergej Obuchov na rok staré fotografii

Pošestnácté v historii vyhrál ruské mistrovství v bandy hokeji tým Dynama Moskva. Ve finálovém utkání ligy porazil Jenisej Krasnojarsk 7:4. Hattrickem se na vítězství podílel Sergej Obuchov.

Dynamo už v sedmé minutě vedlo Obuchovovými góly 2:0 a náskok dál zvyšovalo, když na jeho hru dokázal soupeř reagovat často jen nedovolenými zákroky, za což byl dál trestán. Až za stavu 6:0 pro Dynamo se mu podařilo stav korigovat díky Olegu Zemcovovi. Dvakrát se trefil za Jenisej bývalý dynamovec a hrající trenér Sergej Lomanov, ale to už byl zápas rozhodnutý.

Hvězda vítězů Obuchov nebyla zcela spokojená, když říkala, že od stavu 2:0 byl jeho tým ukonejšený a zapomínal hrát svou hru. „Na mně zanechal zápas rozporuplný dojem, ale divákům se určitě líbil. Viděli spoustu gólů.“

Utkání sledovalo ve sportovním centru Krylatské v Moskvě 1500 diváků.

Bandy hokej je sportovní hra provozovaná na ledě. Podobá se ale pozemnímu hokeji, hraje se s míčkem na ploše o rozměrech přibližně fotbalového hřiště, v týmu je jako ve fotbale 10 hráčů s holemi se zahnutými čepelemi a brankář, který ale hokejku nemá. V Rusku má dlouhou tradici, podobná hra se tam provozovala už v 18. století a na zamrzlé Něvě ji údajně provozoval i car Petr Veliký.

Zdroje[editovat]

  • MULLAGULOVA, Al'bina. Šestnadcatyj kubok «Dinamo». Gazeta.ru [online]. 2008-11-11 [cit. 2008-11-12]. Dostupné z: [1]. (rusky)

S použitím materiálů z článku Bandy na Anglické Wikipedii.