Rusko chystá změny maturity, vrátí se písemná práce

Z Wikizpráv

Úterý

Formulář hodnocení ruské jednotné státní zkoušky.

Jak oznámil ruský ministr školství Dmitrij Livanov, budou středoškolští studenti psát závěrečnou esej v prosinci předcházejícím před maturitním termínem. Práce bude hodnocena učitelem, který vede studenty v průběhu školních let. Výsledkem bude udělení nebo neudělení zápočtu umožňujícího postup k celkové závěrečné zkoušce.

Aby vrátily závěrečnou práci z ruského jazyka a literatury do struktury jednotné státní zkoušky, požádal úřady prezident Vladimir Putin, když mluvil na konci loňského roku o změnách ve školství.

Esej zůstane v úřední úschově pod identifikačním číslem. Univerzity budou mít možnost použít její hodnocení u své přijímací zkoušky. Zůstane jim právo rozhodnout, jak jej budou používat a zda vůbec.

Pod vedením ministerstva školství a vědy vznikla zvláštní skupina, která připravuje konečnou podobu jednotné státní zkoušky. Její myšlenky jsou diskutovány s představiteli profesionální a společenské sféry. Konečné rozhodnutí o podobě maturit v roce 2015 musí být provedeno letos v srpnu.

Zdroje[editovat]

  • С 2015 года школьники будут писать выпускное сочинение в декабре. МОЛНЕТ.РУ [online]. 2014-04-14 [cit. 2014-04-15]. Dostupné z: [1]. (rusky)