Rusky v čele s Kanajevovou ovládly první díl grand prix moderních gymnastek

Z Wikizpráv

Pondělí

Jevgenija Kanajevová

Naprostou ruskou nadvládou skončil úvodní díl seriálu grand prix v moderní gymnastice v Moskvě. Suverénní byla olympijská vítězka Jevgenija Kanajevová, která vyhrála všechna čtyři finále. Další vybojovaly tři druhá místa, pouze ve cvičení s obručí se před Darju Dmitrijevovou dostala Aljabjevová z Kazachstánu a Garajevová z Ázerbájdžánu. K vítězství ale měly závodnice ze zahraničí vždy nejméně 1,5 bodu daleko.

Česká reprezentantka Nataly Hamříková obsadila v kvalifikačním čtyřboji 36. místo a k postupu do osmičlenných finále měla daleko. Propad výkonností kdysi československé moderní gymnastiky potvrdila Slovenka Alexandra Pokorná, která skončila předposlední. Monika Míčková kvůli zranění nestartovala.

Kanajevová byla pod největším tlakem ve cvičení s míčem, kde svou krajanku Jevgeniji Merkulovovou porazila o pouhých 50 tisícin bodu. „Udělala jsem několik malých chyb, které jsou ale malé jen pro diváky, ne pro mne. Jsem maximalistka a snažím se udělat všechno správně. Myslím, že musím zapracovat zejména na sestavě s míčem, je to velmi obtížné náčiní,“ řekla po závodech olympijská šampionka z Pekingu.

Soutěže společných skladeb vyhrály Rusky s náskokem vždy více než tří bodů.

Zdroje[editovat]

  • 2011 Grand Prix Premiere with total triumph of Evgenia Kanaeva. Gymmedia.com [online]. 2011-02-27 [cit. 2011-02-28]. Dostupné z: [1]. (anglicky)