Sáblíková neobhájila zlato na trojce, ale je druhá

Z Wikizpráv

Neděle

Martina Sáblíková během závodu.

Několikanásobná mistryně Evropy a světa i zlatá olympionička Martina Sáblíková neobhájila titul z Vancouveru, když nestačila na Nizozemku Irene Wüstovou. Získala však druhé místo s časem 4:01,95. Jako třetí skončila se svým osobním rekordem 4:03,47 Ruska Olga Grafová, která tak pořadatelské zemí získala první medaili.

Sáblíková rozjížďku v Adler Aréně s Polkou Katarzynou Bachledovou-Curusovou zvládla skvěle a získala na průběžně vedoucí Grafovou. Čas 4:01,95, nový rekord dráhy, jí ale nakonec nestačil. V následující dvojici vyjela Wüstová, která má v této sezoně výjimečnou formu, a rekord si časem 4:00,34 vzala zpět. Vrátila se tak na olympijský trůn, který ji sebrala právě Sáblíková před čtyřmi lety ve Vancouveru.

Do České republiky díky Sáblíkové putuje druhá letošní olympijská medaile.

Stříbrná z Vancouveru, Němka Stephanie Beckertová, letos vůbec nestačila a dojela s časem 4:13,55 až sedmnáctá. Diváky rozburácela až Ruska Julija Skokovová, která díky nim vydřela první čas závodu pod 4:10.

Favoritkami byly vítězky z posledních olympiád, Němka Claudia Pechsteinová, nakonec zlatá Irene Wüstová a právě Martina Sáblíková. Mezi další závodnice, které měly na to bojovat o medaile, patřila např. Nizozemka Annouk van der Weijdenová nebo nakonec bronzová Olga Grafová.

Sáblíková jasně nejlepší Ireen Wüstové, které hranice 4 minut jen těsně odolala, zatleskala a volala „Bravo, Ireen“.

Zdroje[editovat]

  • dot. Sáblíková nestačila jen na Wüstovou a získala na trojce stříbro. ceskatelevize.cz [online]. 2014-02-09 [cit. 2014-02-09]. Dostupné z: [1].
  • MACEK, Tomáš. Sáblíková má z 'trojky' stříbro! Zlatou obhajobu zhatila Wüstová. Lidovky.cz [online]. 2014-02-09 [cit. 2014-02-09]. Dostupné z: [2].