Přeskočit na obsah

Schwippel kritizuje Topolánkova jednání s ČSSD

Z Wikizpráv

Středa

Předseda ODS Mirek Topolánek

Vnitrostranická opozice v ODS vrací úder. I tak by se dala nazvat současná situace na českém mediálně-politickém nebi. Poslanec Jan Schwippel, který 17. září[1] v reakci na kauzu poslance Moravy vystoupil z poslaneckého klubu ODS, totiž sdělil novinářům, že evropské předsednictví je pouze záminkou k jednání mezi předsedy dvou nejsilnějších stran Topolánka a Paroubka.

Schwippel tím chce zároveň poukázat na to, jak málo je strana informována o průběhu těchto rozhovorů. To potvrdil i první místopředseda strany Pavel Bém, který podle serveru iDNES neví, co má být obsahem chystané dohody. To je pro druhého muže ODS dosti znepokojivé.

Poslanec Schwippel dále tvrdí, že se předsedové již nejspíše dohodli. Součástí jejich úmluvy by měly být podle jeho vlastních slov značné ústupky: ratifikace Lisabonské smlouvy, zrušení velké části zdravotnických reforem, křeslo pro Jiřího Paroubka a další sněmovní funkce. Výměnou by měla vláda získat záruku, že ČSSD nevyvolá hlasování o nedůvěře vlády.

Tyto informace však odmítl jak premiér, tak vedoucí muž opozice. „Nebudou to žádné obchody, bude to o účasti opozice na aktivitách během předsednictví,“ řekl pro MF DNES premiér Topolánek.

Zdroje

[editovat]
  • BARTOŠ, Adam B.; KOPECKÝ, Josef. Rebel Schwippel kritizuje Topolánka. Přichází skrytá velká koalice, tvrdí. iDNES.cz [online]. 2008-11-19 [cit. 2008-11-19]. Dostupné z: [2].
  1. Poslanecký klub ODS ztratil kvůli aféře Morava už druhého člena. ČT24 [online]. 2008-09-17 [cit. 2008-11-19]. Dostupné z: [1].