Sebevražedný atentátník zabil na moskevském letišti 35 lidí

Z Wikizpráv

Pondělí

Mezinárodní letiště Domoděvo

Sebevražedný atentátník zabil dvě minuty po půl páté odpoledne místního času na letišti Domodědovo v Moskvě nejméně 35 lidí a dalších 136 zranil. Podle svědků řval před odpálením: „Všechny vás zabiju!“ K výbuchu došlo v příletové hale. Přesněji v prostoru pro manipulaci se zavazadly. Po výbuchu vypukl na letišti chaos. Sanitky odvážejí raněné do čtyř nemocnic.

Lety na Domodědovo byly přesměrovány na zbylá dvě moskevská letiště, Vnukovo a Šeremeťjevo. Na Vnukovu byl vyhlášen mimořádný bezpečnostní režim. Policie nyní hledá 3 muže, kteří se na útoku mohli podílet.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv odložil kvůli výbuchu svůj odlet na Světové ekonomické fórum v Davosu. V reakci na útok řekl: „Ti, kteří stojí za tímto útokem, budou nalezeni a potrestáni.“ Současně vyjádřil soustrast pozůstalým. Jde o zatím nejhorší teroristický útok od útoku ve stanicích moskevského metra Lubjanka a Park Kultury v březnu minulého roku. Tehdy zahynulo téměř 40 lidí.

Zdroje[editovat]

  • Při útoku sebevraha na letišti v Moskvě zemřelo 31 lidí. Aktuálně.cz [online]. 2011-01-24, rev. 2011-01-24. Dostupné z: [1].
  • Na moskevském letišti zabil sebevražedný atentátník 31 lidí. novinky.cz [online]. 2011-01-24, rev. 2011-01-24. Dostupné z: [2].