Simpsonovi oceněni na nekonečném a pepřeném ceremoniálu vedlejších cen Emmy

Z Wikizpráv

Neděle

Kathy Griffinová

Týden před předáváním televizních cen Emmy v hlavních kategoriích se konal v Los Angeles ceremoniál pro vedlejší kategorie jako makeup, kostýmy apod. Program trval tři a půl hodiny, ale díky některým vítězům se diváci nenudili.

Největší rozruch způsobila Kathy Griffinová, která se při svém děkovném proslovu před rokem trefovala do Ježíše. Letos sice nevynechala několik vulgárních výrazů, vyslaných směrem k celebritám v hledišti, ale přece jen polevila, prý proto, aby nepřišla o post moderátorky hlavního večera Emmy za týden, který bude zastávat poprvé. Griffinová získala ocenění za nejlepší reality program My Life on the D List.

Podesáté byl oceněn seriál Simpsonovi v kategorii nejlepší animovaný půlhodinový seriál. Překonal tak svůj vlastní rekord v počtu ocenění. Na televizní stanici Fox se vysílá v hlavním vysílacím čase už 19 let v řadě.

Nejúspěšnějším programem večera byl seriál stanice HBO John Adams o druhém americkém prezidentovi. Získal osm ocenění, polovinu pro celé HBO, nejúspěšnější televizní stanici cen Emmy už po několik let.

Jako poslední si pro ocenění přišel Tim Conway, který dostal cenu už pošesté, nyní jako hostující hvězda v komediálním seriálu 30 Rock. Délku slavnostního večera okomentoval lakonicky: „Kam se ten čas poděl? Sedím tu od devíti - od roku 1918!“

Další dvě nominace neproměnil v ocenění Bill Maher a s 21 promarněnými nominacemi je nejneúspěšnější osobností cen Emmy v historii.

Zdroje[editovat]

  • BARBARA, Philip. "The Simpson's" wins 10th best cartoon Emmy. Reuters [online]. 2008-09-14 [cit. 2008-09-14]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • Kathy Griffin wins an Emmy — and shocks — again. Los Angeles Times [online]. 2008-09-14 [cit. 2008-09-14]. Dostupné z: [2]. (anglicky)