Přeskočit na obsah

Skauti v Třebíči oslavili svátek sv. Jiří

Z Wikizpráv

Pátek

Skautky z Třebíče při oslavách Dne v krojích
Skupinová fotografie

Každý 24. duben má svátek Jiří, což je patron skautů a skautek, po celé republice se tak pod záštitou organizace JUNÁK - Svaz skautů a skautek konají oslavy nazvané Den v krojích. Skauti a skauti mají propagovat organizaci tím, že nosí celý den skautský kroj, je tak možné potkávat skauty v krojích ve školách, v zaměstnání nebo dopravních prostředcích. Můžete je samozřejmě potkat i na ulicích, oslavy v Třebíči se letos konaly v pátek 24. dubna na Karlově náměstí, kde se sešlo přibližně 50 vodních i klasických skautů i s jejich vedoucími.

Skauti a skautky se pod vedením vedoucí střediska Srdíčko Kláry Pavlasové a kapitánky střediska Žlutá ponorka Evy Česnekové zúčastnili skupinového focení, zahráli si hry a příjemně se pobavili. Účastnili se jak malé děti, tak i dospělí členové.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Frettie (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.