Skotští manželé vyhráli v loterii 160 milionů liber

Z Wikizpráv
Tikety loterie EuroMillions

Sobota

Na 161,65 milionu liber se vyšplhal jackpot v evropské loterii EuroMillions. Sumu nakonec vyhrál skotský manželský pár, který tak naráz zbohatnul v přepočtu o 4,5 miliardy korun.

Manželé Colin (64) a Chris (55) Weirovi sázeli už tři desetiletí ze záliby obvykle po jednom tiketu. Tentokrát přidali další tři a jeden z nich byl výherní. Ani jeden z nich už ze zdravotních důvodů nepracuje, dříve byli zaměstnáni jako zdravotní sestra a televizní kameraman.

Nyní si chtějí pro sebe a pro své dvě dospělé děti zařídit nové bydlení a jedním ze snů, které si chtějí splnit, je delší pobyt v Austrálii a Číně. Chris Weir se naráz dostal mezi 140 nejbohatších obyvatel Spojeného království.

Největší jednorázová suma v loterii byla podle anglické Wikipedie vyplacena v roce 2006 v americké loterii Powerballs. Tehdy tiket vydělal majitelům 365 milionů dolarů (podle tehdejších přepočtů necelých 200 milionů liber), výhru si rozdělilo osm dělníků z Nebrasky, kteří si tiket údajně koupili společně.

Zdroje[editovat]

  • Prostý skotský pár vyhrál v loterii rekordní čtyřmiliardovou výhru. iDNES.cz [online].  [cit. 2011-07-16]. Dostupné z: [1].