Slavný golfista Ballesteros je po operaci mozku

Z Wikizpráv

Středa

Seve Ballesteros v roce 2006

Španělský golfista Seve Ballesteros podstoupil na nemocnici La Paz v Madridu operaci mozku, při níž mu neurochirurgové odoperovávali nádor. Ballesterose (51 let) přijali do nemocnice v minulém týdnu poté, co zkolaboval. Nyní je ve stabilizovaném stavu a při vědomí.

Ve svém prohlášení poté, co byl seznámen s diagnózou rakoviny, působil Ballesteros odhodlaně. „Celou kariéru jsem patřil mezi nejlepší v tom, jak jsem se vyrovnával s výzvami golfových hřišť. Teď chci být všemi silami nejlepší vstříc nejtěžší výzvě svého života,“ napsal.

Krátce před operací ho navštívil jeho častý partner z evropského týmu pro Ryder Cup Jose Maria Olazabal. Podle něj působil Ballesteros optimisticky a sebevědomě. Popsal: „I když mám určité obavy, myslím, že Seve vypadal velmi dobře. Dlouhou chvíli jsme si povídali. Přeji mu rychlé uzdravení.“

Ve své kariéře, která měla svůj vrchol mezi 70. a 90. lety minulého století, vyhrál pět turnajů Major a byl světovou jedničkou. Definitivně ukončil kariéru až v loňském roce.

Zdroje[editovat]

  • GILES, Siaran. Seve Ballesteros comes through brain surgery. Associated Press [online]. 2008-10-15 [cit. 2008-10-15]. Dostupné z: [1]. (anglicky)
  • GOODMAN, Al. Golf legend Ballesteros undergoes operation for brain tumor. CNN [online]. 2008-10-15 [cit. 2008-10-15]. Dostupné z: [2]. (anglicky)