Přeskočit na obsah

Smrtelná nehoda na D46 u Prostějova způsobila dopravní kolaps

Z Wikizpráv

Čtvrtek

22. kilometr D46 – přibližné místo nehody

Kolem páté hodiny ranní došlo na 23,5 kilometru dálnice D46 u Prostějova ve směru na Olomouc k čelnímu střetu kamionu s osobním vozidlem. Jedna osoba zemřela a dvě další byly zraněny.

Osobní auto, ve kterém cestovaly tři osoby, v oblasti zúžení ze zatím neznámého důvodu přejelo do protisměru, kde se čelně srazilo s projíždějícím kamionem. Kamion skončil vedle dálnice převrácený na straně a ze zničeného auta museli hasiči osoby vyprošťovat těžkou technikou. Sedmadvacetiletý spolucestující následkům srážky podlehl, řidič byl v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Olomouc a spolu s ním i druhý spolucestující a řidič kamionu byl s lehčími zraněními převezen na urgentní příjem.

Nehoda v kombinaci se zúžením kvůli probíhající rekonstrukci dálničního mostu způsobila vznik kolony, která řidiče mohla zdržet i několik hodin. Situace v důsledku značně zkomplikovala také dopravní situaci v Prostějově a okolí, přičemž výrazně zpomalené byly i mnohé objízdné trasy. Dálnice byla dopoledne neprůjezdná v obou směrech a veškerá doprava tak byla odkláněna přes centrum města. Zablokované hlavní tahy a zmatek na přeplněných křižovatkách komplikovaly mimo jiné práci také hasičům a záchranářům, kteří skrze kolony jen stěží projížděli. Průjezd městem mohl zabrat i několik desítek minut. Kolem 11. hodiny dopolední byla dálnice alespoň částečně provizorně zprůjezdněna skrz staveniště. Dopravní situace ve městě se zlepšila až večer po 18. hodině, kdy byla D46 opět zprůjezdněna úplně.

Zdroje[editovat]

  • Čtete zprávu, která vznikla jako původní zpráva redaktora Robins7 (diskuse, příspěvky), který ručí za její pravdivost. Pokud se vaše informace o události liší, Wikizprávy uvítají, pokud je s uvedením zdrojů doplníte či uvedete na diskusní stránce.
  • U Prostějova se srazil kamion s autem, jeden mrtvý. Dálnice je uzavřená. Novinky.cz [online]. 2021-09-23 [cit. 2021-09-23]. Dostupné z: [1].
  • Nehoda na D46 u Prostějova zkomplikovala dopravu v celém okolí. ČT24 [online]. 2021-09-23 [cit. 2021-09-23]. Dostupné z: [2].
  • D46 uzavřena. Po srážce u Prostějova je jeden mrtvý. Seznam Zprávy.cz [online]. 2021-09-23 [cit. 2021-09-23]. Dostupné z: [3].
  • VYSLOUŽIL, Zdeněk. Tragická nehoda zavřela D46 u Prostějova. Kolony ucpaly město i okolí. Deník.cz [online]. 2021-09-23 [cit. 2021-09-23]. Dostupné z: [4].