Přeskočit na obsah

Sněhová kalamita stále ochromuje Čínu

Z Wikizpráv

Pondělí

Desítky milionů lidí ve ztížených životních podmínkách, zhroucená dopravní síť, problémy s dodávkami elektrického proudu a dopravou – to je současná situace v rozsáhlých částech Číny, kterou postihla rekordní zima a dále také velké sněžení. Přestože vláda povolala více než 300 000 vojáků a přes milion rezervistů, podmínky se lepší jen pomalu. Velký nápor na dopravní infrastrukturu vyvolaly tradiční oslavy čínského nového roku, během kterého mnoho lidí cestuje i přes celou zemi za svými příbuznými.

Oficiální zdroje uvádějí zatím 60 obětí a škody se odhadují na v přepočtu 140 miliard Kč. Současná situace už pokračuje několik týdnů, již se objevily první varování o možné humanitární krizi, neboť v postižených oblastech dochází zásoby potravin a paliv. Ve snaze obnovit dodávky elektrické energie byla zrušena i volna horníkům z uhelných dolů, postižená místa mají svítit podle oficiálních zdrojů již v sobotu.[1]

Související zprávy

[editovat]

Zdroje

[editovat]
  1. JANDL, Dominik; SUCHARDOVÁ, Svatava. Čínu zavalil sníh. Nejhorší katastrofa za půl století. Aktuálně.cz [online]. Rev. 2008-02-02 [cit. 2008-06-11]. Dostupné z: [1].